Revigrip Hot Lemon Max, 10 plicuri, Solacium

Medicamente fara reteta

20,99 Lei
Stoc epuizat

Pretul afisat este cu TVA si este valabil doar pentru comenzile online pe www.drmax.ro. In farmacii pretul poate varia.

Despre produs

7520536

Revigrip Hot Lemon Max ajuta la ameliorarea simptomelor de raceala si gripa si a durerii si congestiei la nivelul sinusurilor, inclusiv dureri de cap, nas infundat si dureri in gat, frisoane, stari febrile, pentru eliminarea mucusului persistent, ajutand la ameliorarea tusei productive. Plicurile pot elimina mucusul (flegma) persistent si ajuta la ameliorarea tusei productive. Contine paracetamol, care este un calmant al durerii (analgezic) si va ajuta sa va reduceti temperatura corpului atunci cand aveti febra. Guaifenesina este un expectorant care ajuta la eliberarea flegmei, iar fenilefrina este un decongestionant care reduce inflamatia la nivelul foselor nazale, facilitand respiratia.

Compozitie: Zaharoza, acid citric anhidru, acid tartric, citrat de sodiu, acesulfam de potasiu, aspartam (E 951), aroma de mentol sub forma de pulbere [care contine mentol natural, maltodextrina din porumb si guma arabica], aroma de lamaie [care contine concentrat de suc de lamaie, ulei esential de lamaie, ulei esential de lime, citral natural, citronelol natural, linalool natural, maltodextrina din porumb, amidon din porumb modificat, dioxid de siliciu, guma arabica (E 414), zaharoza, triacetat de gliceril, alfa-tocoferol si butilhidroxianisol E 320)] si galben de chinolina (E 104).

Substante active: Fiecare plic contine paracetamol 1000mg, guaifenesina 200mg si clorhidrat de fenilefrina 12,2mg.

Mod de administrare: Varsati continutul unui plic intr-o cana de dimensiuni standard. Umpleti cana cu aproximativ 250ml apa calda, dar nu fierbinte. Agitati pana la dizolvare, lasati sa se raceasca pana la o temperatura la care poate fi bauta. Beti toata solutia de culoare galbena in decurs de 30 minute. Plicurile se pot utiliza la interval de 4 ore, daca este necesar.

Precautii:

Nu folositi mai mult medicament decat este mentionat pe ambalaj.

Daca nu va simtiti mai bine, discutati cu medicul dumneavoastra.

Nu se administreaza copiilor si adolescentilor cu varsta sub 18 ani.

Nu luati mai mult de 4 plicuri (4 doze) intr-un interval de 24 de ore.

Forma de prezentare: 10 plicuri

Data ultimei actualizari 08.04.2021