Advil Raceala si Gripa 200 mg/ 30 mg, 10 capsule moi, Pfizer

Medicamente fara reteta

Brand: PFIZER

In stoc

16,99 Lei

Pretul afisat este cu TVA si este valabil doar pentru comenzile online pe www.drmax.ro. In farmacii pretul poate varia.

Despre produs

17527136

Advil Raceala si Gripa se utilizeaza la adulti si adolescenti cu varsta de 12 ani si peste pentru tratamentul simptomatic al racelii comune si gripei, incluzand dureri de cap, temperatura crescuta (febra), gat inflamat, dureri, obstructie nazala.

Ingrediente cheie:

1. Ibuprofenul apartine unui grup de medicamente numite „medicamente antiinflamatoare nesteroidiene” (AINS). Acestea ajuta la ameliorarea durerii si scaderea temperaturii crescute (febra).

2. Pseudoefedrina apartine unui grup de medicamente numite „vasoconstrictoare”. Acestea ajuta la eliberarea cailor nazale si amelioreaza congestia nazala.

Mod de administrare:

Pentru administrare orala. Numai pentru utilizare de scurta durata. Nu luati acest medicament mai mult de 5 zile.
Capsulele se inghit intregi, cu un pahar mare de apa. Nu luati mai mult de 6 capsule in 24 de ore.
Nu administrati copiilor cu varsta sub 12 ani.
Adulti si copii cu varsta peste 12 ani:
- Doza recomandata este 1 capsula la fiecare 4 pana la 6 ore.
- Daca simptomele sunt mai grave, puteti lua 2 capsule in acelasi timp.

Compozitie:

Substante active: ibuprofen 200 mg si clorhidrat de pseudoefedrina 30 mg
Celelalte componente sunt: Continut lichid: Hidroxid de potasiu Macrogol 600 Apa purificata Capsula gelatinoasa: Sorbitol lichid, partial deshidratat (E 420) (apa purificata, sorbitan, D-sorbitol) Gelatina Cerneala neagra de inscriptionare (alcool SDA 35A, hidroxid de amoniu 28%, alcool izopropilic, apa purificata, macrogol 400, acetoftalat de polivinil, propilenglicol, oxid negru de fer (E172) Aditivi alimentari: lecitina din soia in trigliceride cu lant mediu

Forma de prezentare: 10 capsule moi

Data ultimei actualizari 11.11.2020