Tedolfen, 12 comprimate, Teva

Medicamente fara reteta

Brand: TEVA

In stoc

13,99 Lei

Pretul afisat este cu TVA si este valabil doar pentru comenzile online pe www.drmax.ro. In farmacii pretul poate varia.

Despre produs

7511315

Tedolfen este indicat in ameliorarea simptomelor congestiei nazale asociate cu dureri de cap, febra si/sau durere, la adulti si adolescenti cu varsta de 15 ani si peste cu manifestari de raceala comuna si gripa.

Continut per comprimat:
Ibuprofen 200 mg, clorhidrat de pseudoefedrina 30 mg (echivalent cu pseudoefedrina 24,6 mg).
Fiecare comprimat filmat contine si agenti de colorare E102 (0,47 mg) si E110 (0,07 mg). Lecitina de soia E322 (0,37 mg).

Mod de utilizare:
Adulti si adolescenti cu varsta de 15 ani si peste: 1 comprimat la fiecare 4-6 ore la nevoie.
Pentru simptome mai severe, 2 comprimate la fiecare 6-8 ore la nevoie.

Atentionari:
Nu trebuie depasita o doza zilnica de 6 comprimate filmate. Nu luati mai mult de 5 zile.
Daca simptomele persista sau se agraveaza, adresati-va medicului dumneavoastra.
A se inghiti comprimatele cu apa, de preferat dupa masa.
Nu rupeti sau zdrobiti comprimatele.
A nu se administra la copii si adolescenti cu varsta sub 15 ani.
A nu se administra la femei gravide sau care alapteaza.

Forma de prezentare: cutie cu 12 comprimate filmate

Data ultimei actualizari 31.03.2021