Paracetamol Infant 160 mg, 20 comprimate, Farmacist Man

Medicamente fara reteta

In stoc

10,49 Lei

Pretul afisat este cu TVA si este valabil doar pentru comenzile online pe www.drmax.ro. In farmacii pretul poate varia.

Despre produs

7504779

Comprimate rotunde, plate de culoare alba cu o linie mediana pe una din fete ce poate fi divizat in doua parti egale.
Indicat in tratamentul simptomatic al durerii de intensitate usoara pana la moderata si/sau al febrei.

Ingrediente active per comprimat: Paracetamol 160 mg.

Mod de administrare:
Copii intre 6 si 9 ani (20 –30 Kg) - doza recomandata este de 160 mg paracetamol la 4 -6 ore, atat cat este nevoie, cat timp persista simptomele, fara a se administra mai mult de 4 doze in 24 ore.
Copii intre 9 si 11 ani (31 –33 Kg) - doza recomandata este de 320 mg paracetamolla 4 -6 ore, atat cat este nevoie, cat timp persista simptomele, fara a se administra mai mult de 4 doze in 24 ore.
Copii intre 11 si 12 ani (34 –40 kg) - doza recomandata este de 480 mgparacetamolla 4 -6 ore, atat cat este nevoie, cat timp persista simptomele, fara a se administra mai mult de 4 doze in 24 ore.

Forma de prezentare: cutie cu 20 comprimate