TantumGrip cu gust de portocala 600 mg/10 mg, 10 plicuri, Angelini

Medicamente fara reteta

In stoc

14,99 Lei

Pretul afisat este cu TVA si este valabil doar pentru comenzile online pe www.drmax.ro. In farmacii pretul poate varia.

Despre produs

7523094

Pulbere pentru solutie orala in plic TantumGrip.

Indicatii:
Pentru ameliorarea simptomelor de raceala si gripa, incluzand ameliorarea durerilor asociate, a durerii in gat, a durerii de cap, congestiei nazale si scaderea temperaturii.
Pentru adolescenti cu varsta peste 12 ani si adulti.

Substante active/plic:
Paracetamol 600 mg, clorhidrat de fenilefrina 10 mg (corespunzand la 8.2 mg fenilefrina).
Excipienti - sucroza, acid citric anhidru, citrat de sodiu, amidon de porumb, ciclamat de sodiu, zaharina sodica, dioxid de siliciu coloidal anhidru, acid ascorbic, aroma de portocala rosie, curcumina E100, sirop de glucoza uscata.

Mod de utilizare:
Adulti si copii cu varsta peste 12 ani - 1 plic la interval de 4-6 ore. Nu luati mai mult de 4 plicuri intr-un interval de 24 de ore.
Dizolvati un plic intr-un pahar cu apa (aproximativ 150 ml), calda sau rece si indulciti dupa gust.

Forma de prezentare: cutie cu 10 plicuri