Solpadeine, 12 comprimate efervescente, Omega Pharma

Medicamente fara reteta

In stoc
10,49 Lei

Pretul afisat este cu TVA si este valabil doar pentru comenzile online pe www.drmax.ro. In farmacii pretul poate varia.

Alternativa economa

Dr.Max Vitamina C 100mg, 30 comprimate masticabile

Dr.Max Vitamina C 100mg este un supliment alimentar care contribuie la functionarea normala a sistemului imunitar si nervos, reduce oboseala si ajuta la formarea normala a colagenului pentru functionarea nomala a ligamentelor, a sistemului osos, a pielii, gingiilor si dintilor.

Suplimente alimentare

Dr.Max Vitamina C 100mg, 30 comprimate masticabile
7,99 Lei

Despre produs

1055795

Solpadeine comprimate efervescente este recomandat pentru calmarea durerilor reumatice, a durerilor din sciatica si lumbago. De asemenea, este recomandat pentru calmarea cefaleei, migrenelor, durerilor menstruale, durerilor determinate de luxatii, durerilor dentare, nevralgiilor, sinuzitei, durerilor de gat,
simptomelor din raceala si gripa si pentru reducerea febrei.

Compozitie: Un comprimat efervescent contine paracetamol 500mg, fosfat de codeina hemihidrat 8mg, cafeina anhidra 30mg si excipienti: bicarbonat de sodiu, sorbitol pulbere, zaharina sodica, laurilsulfat de sodiu, acid citric anhidru, carbonat de sodiu anhidru, povidona, dimeticona, apa purificata. Contine 427mg sodiu.

Mod de administrare: Adulti si copii peste 12 ani: 2 comprimate efervescente Solpadeine comprimate efervescente de 4 ori pe zi daca este necesar. Comprimatele efervescente se vor dizolva in apa inainte de administrare. Nu se administreaza mai des de 4 ore interval si nu se depasesc 4 doze (8 comprimate efervescente) in 24 de ore.

Precautii:

Nu se administreaza copiilor mai mici de 12 ani.

Daca simptomele persista, adresati-va medicului.

Nu utilizati acest medicament daca urmati o dieta hiposodata.

Nu folositi acest medicament impreuna cu alte produse ce contin paracetamol.

Produsul este contraindicat in caz de insuficienta hepatocelulara, insuficienta respiratorie.

Nu depasiti dozele recomandate. Daca ati depasit doza recomandata, solicitati sfatul medicului chiar daca nu va simtiti rau.

Nu folositi acest medicament daca suferiti de astm bronsic sau dupa crizele astmatice ori in caz de hipersensibilitate la paracetamol, codeina, cafeina sau la oricare dintre excipientii produsului.

Inainte de a utiliza Solpadeine comprimate efervescente, adresati-va medicului daca suferiti de afectiuni renale sau hepatice severe, daca sunteti insarcinata sau alaptati, daca sunteti in tratament pentru depresie sau probleme respiratorii, daca urmati un tratament recomandat de medic pentru greata, varsaturi, hipercolesterolemie.

Forma de prezentare: 12 comprimate efervescente

Data ultimei actualizari 23.06.2021