Paracetamol 500 mg, 20 comprimate, Terapia

Medicamente fara reteta

Brand: TERAPIA
In stoc
1,99 Lei

Pretul afisat este cu TVA si este valabil doar pentru comenzile online pe www.drmax.ro. In farmacii pretul poate varia.

Alternativa economa

Dr.Max Vitamina C 100mg, 30 comprimate masticabile

Dr.Max Vitamina C 100mg este un supliment alimentar care contribuie la functionarea normala a sistemului imunitar si nervos, reduce oboseala si ajuta la formarea normala a colagenului pentru functionarea nomala a ligamentelor, a sistemului osos, a pielii, gingiilor si dintilor.

Suplimente alimentare

Dr.Max Vitamina C 100mg, 30 comprimate masticabile
7,99 Lei

Despre produs

7500665

Paracetamol 500 mg Terapia este utilizat ca tratament simptomatic al durerilor usoare si medii cu diferite localizari: cefalee (inclusiv migrena), artralgii, lombalgii, algii dentare, dureri faringiene, durere postvaccinala, dismenoree, precum si ca tratament simptomatic al febrei.

Beneficii:

  • Actioneaza impotriva durerii de diverse etiologii;
  • Ajuta la scaderea temperaturii corpului in caz de febra (antipiretic).

Ingrediente: fiecare comprimat contine paracetamol 500 mg.

Mod de utilizare:

  • Adulti: Doza uzuala este de unu sau doua comprimate de 500 mg, care se repeta la interval 4-6 ore, pana la maxim 6 comprimate (3000 mg) in 24 de ore.

Copii si adolescenti:

  • Copii cu varsta sub 12 ani: nu administrati acest medicament la copii cu varsta sub 12 ani.
  • Adolescenti cu varsta cuprinsa intre 12 si 15 ani si greutatea cuprinsa intre 41 si 50 kg: doza recomandata este de un comprimat administrat o data, doza care se poate repeta, daca este necesar, la interval de 4-6 ore, fara a depasi 4 comprimate pe zi.
  • Adolescenti cu varsta cuprinsa intre 16 si 18 ani si greutatea peste 50 kg: se recomanda aceleasi doze ca si la adulti.

Nu consumati bauturi alcoolice pe parcursul tratamentului cu paracetamol.

Daca durerea persista mai mult de 5 zile sau febra dureaza mai mult de 3 zile, manifestarile se inrautatesc sau apar alte simptome, trebuie sa intrerupeti tratamentul si sa va adresati unui medic.

Forma de prezentare: cutie cu 20 de comprimate.

Data ultimei actualizari 30.06.2021