Coldrex Sinus Extra 500mg/3mg/50mg, 20 comprimate, Perrigo

Medicamente fara reteta

Brand: PERRIGO
In stoc
14,99 Lei

Pretul afisat este cu TVA si este valabil doar pentru comenzile online pe www.drmax.ro. In farmacii pretul poate varia.

Despre produs

17533909

Medicament fara prescriptie medicala, pentru tratamentul simptomatic al racelii comune si gripei, 20 comprimate, Coldrex Sinus Extra.

Pentru  tratamentul simptomatic al racelii comune si gripei precum si a simptomelor sinusale (pentru ameliorarea stranutului, rinoreei, congestiei nazale si sinusale, febrei, durerilor de cap si durerilor musculare).

Compozitie/Ingrediente:
Fiecare comprimat contine paracetamol 500 mg, maleat de clorfeniramin 3 mg si clorhidrat de pseudoefedrină 50 mg

Mod de administrare:
NU LUAtI COLDREX SINUS MAX (sau intrebati medicul inainte de a lua) daca:

Aveti hipersensibilitate la paracetamol, fenacetina sau alte antiinflamatoare (risc crescut de reactii alergice) .

Aveti hipersensibilitate la clorfeniramin sau alte antihistaminice.

Aveti hipersensibilitate la pseudoefedrina sau alte amine simptomatice.

Aveti hipersensibilitate la oricare dintre excipientii produsului aveți deficit de glucozo-6-fosfat dehidrogenaza.

Aveti insuficienta renala severa (riscul de reactii adverse renale poate fi crescut in cazul administrarii prelungite de doze mari).

Aveti tulburari uretro prostatice cu risc de retentie urinara.

Aveti glaucom cu unghi inchis sau predispozitie la glaucom cu unghi închis.

Aveti glaucom cu unghi deschis.

Aveti hipertensiune arteriala severa.

Aveti insuficienta hepatocelurara.

Aveti insuficienta coronica severa.

In tratament concomitent cu inhibatori de monoaminooxidaza (IMAG) non-selectiva.

Forma de prezentare: 20 comprimate

Data ultimei actualizari 03.11.2020