Antinevralgic Sinus, 12 comprimate, Sanofi

Medicamente fara reteta

Brand: SANOFI

Produs indisponibil Stocul pentru acest produs este epuizat si nu se cunoaste o data exacta a livrarii sale la depozit.

10,49 Lei
Stoc epuizat

Descriere si prospect: Antinevralgic Sinus, 12 comprimate, Sanofi

7519860

Antinevralgic Sinus combina efectul a trei ingrediente active: Paracetamol, Fenilefrina si Cafeina care actioneaza rapid si eficient impotriva simptomelor de raceala si gripa: dureri sinusale, febra, cefalee, nas infundat dureri musculare si articulare.

Beneficii:

  • Actioneaza in 15 minute.
  • Reduce febra si amelioreaza durerea prin continutul de Paracetamol.
  • Reduce congestia nazala (nas infundat) prin continutul de Fenilefrina.
  • Reduce oboseala si somnolenta prin continutul de Cafeina.
  • Cafeina grabeste instalarea efectului analgezic al Paracetamolului.
  • Actiune tripla: analgezic, decongestionant si de reducere a febrei.

Ingrediente: Paracetamol 500mg, Cafeina 25mg si Clorhidrat de Fenilefrina 5mg.

Mod de utilizare:

  • Adolescenti cu varsta peste 12 ani, 33-43 kg: 1 comprimat la minim 6 ore (max 4 comprimate pe zi)
  • Adolescenti si adulti:

- greutate 43-65 kg: 1 comprimat la minim 4 ore (max 6 comprimate pe zi)

- greutate mai mare de 65 kg: 1-2 comprimate la minim 4 ore (max 8 comprimate pe zi)

Avertizari: Daca aveti probleme cu inima, rinichii sau ficatul adresati-va medicului pentru recomandari.

Forma de prezentare: Cutie cu 12 comprimate filmate

Ne asiguram in permanenta de acuratetea informatiilor prezentate. In situatia actualizarii fara instiintarea noastra in prealabil, acestea pot sa difere. Va recomandam sa consultati ambalajul produsului inainte de utilizare.

Data ultimei actualizari: 18.07.2022