Antinevralgic P, 20 comprimate, Sanofi
- Pret / CPR: 0,85Ā Lei
Produs termosensibil
Produs disponibil doar cu ridicare din farmacie deoarece necesita transport in conditii controlate de temperatura
Pretul afisat este cu TVA si este valabil doar pentru comenzile online peĀ www.drmax.ro. In farmacii pretul poate varia.
Set de atribute:
Medicamente fara reteta
Antinevralgic P, prin combinatia celor 3 substante active: Paracetamol, Acid Acetilsalicilic si Cafeina, actioneaza eficient impotriva durerilor precum: durerea de cap, nevralgia, durerile dentare, durerile musculare si articulare.
Beneficii:
- Putere tripla impotriva durerii.
- Reduce durerea prin efectul analgezic al Paracetamolului si Acidului Acetilsalicilic.
- Cafeina are un efect complementar si creste efectul analgezic.
- Impreuna, cele 3 substante active au un efect analgezic crescut pentru a Ʈnlatura rapid durerea de cap.
Ingrediente:Ā Fiecare comprimat contine Acid Acetilsalicilic 250mg, Paracetamol 150mg si Cafeina Anhidra 20mg.
Mod de utilizare:
- Pentru adulti si adolescenti cu varsta peste 16 ani: Doza uzuala este de 1-2 comprimate de 2-3 ori pe zi, la nevoie, fara a depasi 7 comprimate pe zi. Nu luati comprimatele la un interval mai mic de 4 ore.
- Pentru copii si adolescenti cu varsta sub 16 ani: Este contraindicata administrarea Antinevralgic P la aceasta grupa de varsta.
- Pentru varstnici (cu varsta peste 65 de ani): Doza uzuala este de 1-2 comprimate, administrata de 2-3 ori pe zi, la nevoie, fara a depasi 5 comprimate pe zi.
- La pacientii cu hipersensibilitate gastrica se recomanda administrarea Antinevralgic P impreuna cu alimente.
- Daca suferiti de ulcer gastric sau intestinal sau aveti probleme cu inima, rinichii sau ficatul, adresati-va medicului pentru recomandari. Poate fi necesara modificarea intervalului dintre doze (8 ore in caz de insuficienta renala) sau durata tratamentului.
Forma de prezentare: Cutie cu 20 comprimate
- SKU
- 652365022
Ne asiguram in permanenta de acuratetea informatiilor prezentate. In situatia actualizarii fara instiintarea noastra in prealabil, acestea pot sa difere. Va recomandam sa consultati ambalajul produsului inainte de utilizare.


